17 „чекор по чекор“ фотки за најубаво украсени велигденски јајца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


17 „чекор по чекор“ фотки за најубаво украсени велигденски јајца

Сите ги сакаме велигденските јајца во традиционална црвена боја, но сакаме и да излеземе од шаблонот со цел да ја имаме најшарената велигденска кошничка.

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-001.jpg

Оваа година покрај традиционалното вапцање, посветете се малку повеќе на разновидноста и поиграјте си со материјалите кои ги користите.

Следните идеи се токму такви – нетрадиционални и толку шарени и весели, што сигурно ќе сакате да ги испробате веднаш.

За среќа, чекор по чекор постапките желбата ви ја прават лесно изводлива:

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-1.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-2.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-3.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-4.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-5.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-6.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-7.jpg

17-cekor-po-cekor-fotki-so-cija-pomos-ovaa-godina-ke-imate-najubavo-ukraseni-veligdenski-jajca-8.jpg

Уште 9 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Како да направите велигденски јајца – жолти Миниони? Не е тајна дека малите жолти Миниони преку ноќ станаа популарни, па веројатно ак...

Најчитани неделава