Предлог идеи за малку поинакви велигденски јајца оваа година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Предлог идеи за малку поинакви велигденски јајца оваа година

Ако сте во потрага по нови идеи за украсување на велигденските јајца, можете да искористите неколку интересни и невообичаени идеи од кои вашите јајца ќе изгледаат како Универзум, ќе бидат со перја или златно-сини.

predlog-idei-za-malku-poinakvi-veligdenski-jajca-ovaa-godina-01.jpg

Неколку брзи идеи како да направите уникатни велигденски јајца оваа година:

1. Имитација на јајцата на птиците Црвеногушки

Јајцата обојте ги со нежна сина боја, а потоа кратко попрскајте ги со златна или црна боја со помош на четка.

predlog-idei-za-malku-poinakvi-veligdenski-jajca-ovaa-godina-1.jpg

2. Јајца кои имаат цела една галаксија во себе

Јајцата најнапред потребно е да ги обоите со црна боја. Кога истата ќе се исуши, со сунѓер нанесете виолетова и сина боја. На крајот попрскајте ги со бела боја со помош на четка.

predlog-idei-za-malku-poinakvi-veligdenski-jajca-ovaa-godina-2.png

3. Омбре велигденски јајца

Некои јајца оставете ги пократко во бојата, а други оставете ги малку повеќе. Потоа истите наредете ги во стаклен сад според така што ќе изгледаат како да се прелеваат нивните нијанси.

predlog-idei-za-malku-poinakvi-veligdenski-jajca-ovaa-godina-3.png

4. Велигденски јајца со перја

Едноставно е, само залепете некое уметничко перо или вистинско.

predlog-idei-za-malku-poinakvi-veligdenski-jajca-ovaa-godina-4.png

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото) Свежи цвеќиња и велигденски декорации – има ли подобра комбинација за украсување...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
Како да направите велигденски јајца – жолти Миниони? Не е тајна дека малите жолти Миниони преку ноќ станаа популарни, па веројатно ак...

Најчитани неделава