Секојпат кога врне, овие ѕидови се претвораат во цветни градини
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Секојпат кога врне, овие ѕидови се претвораат во цветни градини

На креативноста на дизајнерите ѝ нема крај, а доказ за тоа се и ѕидните „саксии“ кои од една куќа направиле прекрасна цветна градина.

dzidni-saksii-koi-se-pretvoraat-vo-prekrasni-cvetni-vazni-koga-vrne-01.jpg

Идејата била да се заштеди што е можно повеќе простор, а со оглед на тоа што самата куќа никаде нема балкон, немало простор ниту за саксии со цвеќиња.

Така, дошле до идејата „Pocket Panel“, панели кои изгледаат како саксии за ѕидови.

Неверојатна идеја, ќе се согласите?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за да ги подобрите вашите вештини со фотоапаратот Без разлика на тоа дали сте почетник или експерт, да направите совршена фотограф...
Лошата тетоважа не е крај на светот... (фото) Тетоважите се значаен елемент од телото на оној кој ги носи. Но, честопати се сл...
Смешен изум со ИКЕА производ: Невеста смислила како да оди во тоалет на свадбата „на раат“ (фото) Колку и да изгледа банално, одењето со раскошен волуменозен бел венчален фустан ...

Најчитани неделава