Столица направена од стар мотор на Boeing 737 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Столица направена од стар мотор на Boeing 737 (фото)

stolica-napravena-od-star-motor-na-boeing-737-01.jpg

Дали некогаш можеби ви се случило да погледнете во моторот на авионите и да замислите столица направена токму од него? Веројатно не, но затоа група на момци решиле да направат прилично интересна столица од стар мотор на Boeing 737.

stolica-napravena-od-star-motor-na-boeing-737-1.jpg

Токму така, столицата именувана како „737 Cowling Chair“ е дело на дизајнерите од компанијата „Fallen Furniture“ и е направена од стар мотор на Boeing 737.

stolica-napravena-od-star-motor-na-boeing-737-2.jpg

Основата на столицата е алуминиумска, а внатрешноста е исполнета со црна кожа.

Нема цена на самата интернет страна, но претпоставуваме дека не еевтина.

stolica-napravena-od-star-motor-na-boeing-737-3.jpg

Во секој случај, вреди да се погледне креативноста на овие британци.

stolica-napravena-od-star-motor-na-boeing-737-4.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 чудни работи кои се продаваат на AliЕxpress и не ни е јасно зошто некој би ги купил AliЕxpress е омиленото место за онлајн шопинг на многумина, посебно за ситници к...
6 начини да направите снегулки од лист хартија Сите како деца ги обожававме снегулките од хартија, па и покрај сите модерни нов...
Најчудните домови во кои луѓето живеат Зарем има подобар начин да ја изразите вашата креативност од уредувањето на ваши...