Како паметно да ги искористите стапчињата од сладолед наместо да ги фрлате?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Како паметно да ги искористите стапчињата од сладолед наместо да ги фрлате?

Сакате да направите некој посебен украс со кој вашиот дом ќе добие ваш личен печат?

kako-pametno-da-gi-iskoristite-stapcinjata-od-sladoled-namesto-da-gi-frlate-01.jpg

Овој едноставен туторијал ќе ви покаже како да направите нешто навистина убаво и интересно од најобични стапчиња за сладолед.

Потребни ви се многу стапчиња за сладолед, лепило и вашата омилена боја.

Постапката е следна:

На лист хартија нацртајте шестоаголник па поставете 3 стапчиња на трите спротивни страни. На секој крај од стапчињата ставете по малку лепило и на празните места ставете 3 нови стапчиња.

Повторувајте ја постапката додека не ги потрошите сите стапчиња.

Кога ќе завршите земете ја омилената боја и со помош на четка премачкајте ги стапчињата.

Почекајте убаво да се исуши па поставете ја како рамка за вазна или како место за чување крпи.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Подводен рај: Совршена вила лоцирана под морето во Дубаи  Ако и вие сте од оние кои сонувале да живеат под морето, тогаш вашиот сон ...
Паметни реклами кои со сигурност ќе ви го привлечат вниманието Добрата реклама е златниот рецепт за успех. И понекогаш успешната реклама не вкл...
Дизајни кои кујната ја прават посреќно место за готвење Обичните работи се здодевни, посебно ако ги користите секојдневно. При готвењето...

Најчитани неделава