За секоја свечена вечера: Свиткајте ги салветите во роза


За секоја свечена вечера: Свиткајте ги салветите во роза

za-sekoja-svecena-prigoda-svitkajte-gi-aslvetite-vo-ruza-01.jpg

Свечените настани се секако настани кога сакаме сите работи да бидат средни и да изгледаат најубаво дури и до најмалите ситници.

Салфетите се едни од задолжителните предмети на масата, а нивното интересно декорирање и виткање може да направи од нив прекрасни украси кои ќе го надополнат амбиентот на масата.

Видеото ќе ви покаже еден сосема едноставен начин со кој можете да ги свиткате вашите салфети во форма на роза за само 1 минута:

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 генијални маркетинг кампањи кои ќе ве натераат да го купите производот дури и да не ви е потребен Признајте, колку пати досега сте купиле производ, само затоа што рекламата е бри...
Дрејк ги отвори вратите на неговиот луксузен дом во Торонто – мислењето на фановите е поделено (фото... За мајското издание на Architectural Digest, Дрејк ги отвори вратите на неговиот...
19 работи што многу ќе ви го олеснат летото (фото) Конечно полека доаѓаат топлите летни денови. Со цел да ви бидат колку што е можн...

Најчитани неделава