Минималистички тетоважи исцртани во само една линија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Минималистички тетоважи исцртани во само една линија

Minimalisticki-tetovazi-izraboteni-samo-vo-edna-linija-01

Германско-иранскиот тату мајстор Мо Гањи е уметникот кој создава вистински ремек-дела во форма на тетоважи изработени само во една линија.

Неговите тетоважи се одраз на едноставноста и желбата за создавање геометриски инспирирана тетоважа која крие во себе цела приказна.

Секоја од овие тетоважи е уникатна и посебна и ќе ве натера да се заљубите во неа.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лесна зимска декорација за дома: Снегулки од хартија Без разлика на тоа дали сакате да направите зимска декорација како интересна акт...
Фотки за кои не би верувале дека се направени само со iPhone Питер Вилборг е човек со толкава креативност што дури и само со неговиот iPhone ...
12 изуми за оние кои се намуртени кога треба да станат рано Денес секојдневно се измислуваат нови работи кои имаат за цел да ни го олеснат ж...

Најчитани неделава