Архитектонски ремек-дела инспирирани од природата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Архитектонски ремек-дела инспирирани од природата (фото)

6. Спиралата во Чикаго

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-6.jpg

7. Националниот центар за водени спортови во Пекинг

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-7.jpg

8. Облакодер во Лондон

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-8.jpg

9. Темплот Лотос во Њу Делхи

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-9.jpg

10.  Олимпискиот Павилјон во Барселона

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-10.jpg

Н. Г. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Ситници од AliExpress кои се спас за дождливите денови Ни следат дождливите денови и недели во кои сè што ќе сакаме да направиме е да с...
18 опаковки заради кои ќе се прелажете да купите нешто што можеби и не ви треба За повеќе од нас, дизајнот на опаковката е пресуден кога треба да одбереме еден ...
Лепенки за стапала кои штитат од жешкиот песок на плажа и уште 14 кул изуми Сад во кој можете да носите храна и вода за вашиот миленик. Куфер на кој децата ...

Најчитани неделава