Архитектонски ремек-дела инспирирани од природата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Архитектонски ремек-дела инспирирани од природата (фото)

Додека се воодушевувате на креативниот изглед и фасадите на зградите, веројатно малку се фокусирате на тоа од каде потекнува изворот на инспирација да се направи такво модерно ремек-дело.

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-01.jpg

Многу често се случува токму природата да биде таа која ќе им послужи како инспирација на најкреативните архитекти.

10 фасцинантни архитектонски креации инспирирани од мајката природа:

1. Облакодер во Тајпеј

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-1.jpg

2. Националниот стадион во Пекинг

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-2.jpg

3. Зградата „Aldar Headquarters“ во Абу Даби

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-3.jpg

4. Палмините острови во Дубаи

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-4.jpg

5. Центарот за контрола на болести во Тајван

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-5.jpg

Уште 5 градби на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ситници од AliExpress кои се спас за дождливите денови Ни следат дождливите денови и недели во кои сè што ќе сакаме да направиме е да с...
18 опаковки заради кои ќе се прелажете да купите нешто што можеби и не ви треба За повеќе од нас, дизајнот на опаковката е пресуден кога треба да одбереме еден ...
Лепенки за стапала кои штитат од жешкиот песок на плажа и уште 14 кул изуми Сад во кој можете да носите храна и вода за вашиот миленик. Куфер на кој децата ...

Најчитани неделава