18 генијални амбалажи кои ќе ги купите без разлика што производ има внатре
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


18 генијални амбалажи кои ќе ги купите без разлика што производ има внатре

Дизајнерите никогаш не ја штедат креативноста, затоа што од неа им зависи „надитрувањето“ на купувачот.

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-001.jpg

Во овие 20 случаи, дефинитивно се надминале себеси, затоа што кога ќе ги видите опаковките нема ни да прашате што има внатре.

Ќе ги земете од полицата без размислување:

1. Тоалет хартија

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-1.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-2.jpg

2. Млеко Jack Daniel’s

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-3.jpg

3. Сладолед кој всушност е сапун

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-4.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-5.jpg

4. Палета на бои од пиво - затоа што „мора“ палетата да е целосна

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-6.jpg

5. Чоколади за среќен роденден, што би рекле „од 7 до 77“

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-7.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-8.jpg

6. Кутија макарунс

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-9.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-10.jpg

7. Камиончиња за чување на стикери и визит картички

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-11.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-12.jpg

8. Календар за дијабетичари

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-13.jpg

9. Сет за виткање на подароци

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-14.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-15.jpg

18-genijalni-opakovki-koi-ke-gi-kupite-bez-razlika-sto-proizvod-ima-vnatre-16.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Идеи за нежни тетоважи на кои нема да се „бунат“ ниту најстрогите родители (фото) Минијатурни овошки, минималистички фигури, малечки животинчиња – каква тетоважа ...
Тетоважи во облик на беџови кои раскажуваат приказни (фото) Овие неверојатни тетоважи се дело на турската уметница Eva Krbdk која очигледно ...
Идеја за сите кои сакаат да го истражуваат светот - Истетовирана мапа од целиот свет Обожавате да патувате? Да се загубите некаде во некој непознат град или целосно ...