Новото лого на Инстаграм ја поттикна креативноста на корисниците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Новото лого на Инстаграм ја поттикна креативноста на корисниците

Велат дека секоја промена е тешка, но по лавината коментари и негодувања поради ненадејното менување на логото на нашата омилена апликација за уредување на фотките, изгледа дека корисниците конечно си „легнаа на брашното“.

novoto-logo-na-instagram-ja-pottikna-kreativnosta-na-korisnicite-01.jpg

Тие не само што се помирија со новиот изглед на Инста-логото, туку почнаа да создаваат и мали уметнички дела инспирирани од неговите бои и формата.

Novoto_Insta-logo_ja_pottikna_kreativnosta.jpg

Новото Инстаграм лого го содржи сиот колорит на виножитото, а кога ќе додадете цветни ливчиња или стаклени монистра во мешавината, добивате поинаква интерпретација на заштитниот знак.

Novoto_Insta-logo_ja_pottikna_kreativnosta_3.jpg

Некои решија да ја поддржат новината преку креативен маникир и шминка, други со бонбончиња во боја, трети го извадија приборот за сликање...

Novoto_Insta-logo_ja_pottikna_kreativnosta_2.jpg

Едно е сигурно, и покрај промената, ретко кој се откажа од најомилената апликација за фотки.

 

 

 

 

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Безбедни деца, возачи и дом: 8 изуми кои ја одведоа сигурноста на ново ниво Повеќе нема да имате главоболки каде е вашето дете и дали сте ја заклучиле врата...
Криви ѕидови, чудно наредени плочки: 20 докази зошто не треба да штедите на мајстори Соработката со мајстори понекогаш може комплетно да ве истошти затоа внимателно ...
9 „направи сам“ проекти за кои сѐ што ви е потребно е само шише од пиво Скоро сите луѓе се љубители на пиво. Во ред, добро не сите, меѓутоа голем дел. И...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава