Идеја за сите кои сакаат да го истражуваат светот - Истетовирана мапа од целиот свет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Идеја за сите кои сакаат да го истражуваат светот - Истетовирана мапа од целиот свет

mapa-kako-tetovaza-bi-probale-01.jpg

Обожавате да патувате? Да се загубите некаде во некој непознат град или целосно да се препуштите на некоја тропска авантура?

Некои луѓе, решиле нивната љубов за патувањето да ја преточат во мали или големи тетоважи на било кој дел од телото?

Дали би го направиле истото?

Неколку примери кои ќе ви помогнат да одлучите:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
9 примери за „паметна облека“ која ќе ја замени обичната со својата функционалност Облеката не треба да служи само за да изгледа убаво, туку и за да ни биде функци...

Најчитани неделава