14-годишни најдобри пријатели со генијален изум - Како сладоледот да не ви се растекува?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


14-годишни најдобри пријатели со генијален изум - Како сладоледот да не ви се растекува?

Постојат многу малку работи кои се така добри како сладолед на жежок летен ден, но тоа со себе си носи еден мачен проблем - растопување и растекување на сладоледот од корнетот.

14-godishni-najdobri-prijateli-so-genijalen-izum-kako-sladoled-da-ne-vi-se-rastekuva-01.jpg

Две 14-годишни момчиња, најдобри другари, откриле неверојатен изум како да го решат овој мачен проблем.

Најдобрите другари Сем Насиф и Оливер Гринвалд од Денвер креирале „Drip Drop“ идеја во вид на чинија од вафла која го впива сладоледот кога ќе почне да капе.

„Еден ден видовме група мали деца со сладолед во раце, а мајка им се обидуваше со дузина славетки да им го избрише растечениот сладолед, така дојдовме до идејата“ - објаснуваат младите.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...