За „испив само една чаша“ секогаш да биде вистина - Чаша за вино која се навртува на шишето


За „испив само една чаша“ секогаш да биде вистина - Чаша за вино која се навртува на шишето

Си купивте шише од омиленото вино но едноставно се чувствувате премногу незгодно сами да си го отворите и да пиете?

Casa-koja-se-postavuva-na-siseto-i-nikoj-nema-da-vi-broi-kolku-ste-ispile-01

Не грижете се, сега веќе постои решение и за овој проблем. Новите стаклени чаши за вино кои наместо држач имаат мал навој кој влегува во шишето се одличен начин да пиете колку што сакате (или колку што има во шишето) без некој постојано да ви брои колку чаши сте испиле.

za-ispiv-samo-edna-casa-sekogas-da-bide-vistina-casa-za-vino-koja-se-navrtuva-na-siseto-1.jpg

za-ispiv-samo-edna-casa-sekogas-da-bide-vistina-casa-za-vino-koja-se-navrtuva-na-siseto-2.jpg

Новиот изум е наречен „Guzzle Buddy“ и не само што ќе ви помогне полесно да пиете, туку и ќе го спречи досадното истурање на вино по тепихот и креветите.

za-ispiv-samo-edna-casa-sekogas-da-bide-vistina-casa-za-vino-koja-se-navrtuva-na-siseto-3.jpg

Новиот пријател за пиење можете да си го купите од „Amazon“ за 14,49 долари.

za-ispiv-samo-edna-casa-sekogas-da-bide-vistina-casa-za-vino-koja-se-navrtuva-na-siseto-4.jpg

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Производи кои никогаш не би помислиле дека ви требаат, а веднаш ќе ги посакате Колку само би била лесна работата ако имавте заштитно платно во кое се собираат ...
Работи кои ги има само Јапонија, а се потребни на целиот свет На остатокот од светот му се потребни многу работи какви што ги има само во Јапо...

Најчитани неделава