5-те најдобри и 5-те најлоши реклами кои некогаш биле прикажани на Super Bowl
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5-те најдобри и 5-те најлоши реклами кои некогаш биле прикажани на Super Bowl

Имавме можност да погледнеме кои реклами ќе се даваат на Super Bowl оваа година, но што е со изминатите години?

5te-najdobri-i-5te-najloshi-reklami-koi-nekogash-bile-prikazani-na-super-bowl-01.jpg

Кои реклами засекогаш ќе останат запаметени како најдобри, а кои како најлоши во историјата на Super Bowl?

5-те најдобри реклами:

5. Volkswagen (2011)

4. Budweiser (1989)

3. Apple (1984)

2. McDonald's (1993)

1. Coca-Cola (1980)

5-те најлоши реклами:

5. Groupon (2011)

4. SalesGenie (2008)

3. Lifeminders.com (2000)

2. Apple (1985)

1. Dirt Devil (1997)

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Паметни реклами кои нè молат да не си го трошиме животот залудно Рекламите во продолжение, преку само една слика и слоган, имаат за цел да нè осв...
Идеи како да направите необична новогодишна елка Ако и вие со години ја китите едната иста, пластична новогодишна елка, сигурно м...