Фотошоп мајстор од Украина: Прави уметност од симнати фотки од интернет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Фотошоп мајстор од Украина: Прави уметност од симнати фотки од интернет

Викторија Солидарнја е Украинка со посебен талент. Таа е дигитален уметник кој комплетно владее со манипулирањето на фотографиите.

kje-pogodite-kolku-fotografii-bile-potrebni-za-da-se-napravat-ovie-kreativni-remek-dela-01.jpg

Во нејзините дела секогаш комбинира повеќе фотографии и од нив успева да направи нешто навистина креативно.

Секоја фотографија е како мини бајка, а за да изгледа онака како што изгледа, Викторија користи најмалку 3 - 4 фотографии.

Неколку примери од нејзините дела, наспроти тоа колку фотки употребила: 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
97-годишен дедо го спасил своето село, цртајќи уметнички дела по куќит... Хуанг бил единствениот жител во селото и сакал по секоја цена да го сочува и да ...