18 пакувања на производи кои ја победуваат конкуренцијата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


18 пакувања на производи кои ја победуваат конкуренцијата

Оригиналноста во пакувањето на прозводите прави чуда, и ги прави производите попривлечни за купувачите.

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-01

Понекогаш успехот знае да се базира исклучиво на дизајнот на опаковката и тука нема ништо лошо. Напротив, малку креативност е секогаш добредојдена на полиците низ супермаркетите.

Ви претставуваме 18 оригинални идеи кои гарантираат одличен успех на производот и шанса да останат запаметени.

1. Погачи - стомачни мускули

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-02

2. Сијалици во облик на инсекти

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-03

3. Шноли за најкул фризура

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-04

4. Забавна кутија за детски обувки

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-05

5. Колачи директно од рерна

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-06

6. Оригами кесички чај кои лебдат во чашата

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-07

7. Најкул кутија за прашок за перење

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-08

8. „Овошна“ тоалетна хартија

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-09

9. Кутија со ф`стаци во форма на ф`стак

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-10

10. Со малку фантазија и тестенините ќе добијат убава фризура

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-11

11. Моливи од пармезан

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-12

12. Лосион за лична хигиена, кој добива црвена боја при допир

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-13

13. Интригантна кутија за костим за капење

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-14 copy

14. Интересно пакување кое покажува од каде доаѓаат јајцата

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-15

15. Деликатеси за вашиот домашен миленик

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-16

16. Исклучително заводлив изглед на пиво

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-17

17. Тампони за уши, кои надворешниот звук го сведуваат на минимум

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-18

18. Наполнете ја вашата храна со сол и црн пипер

18-pakuvanja-na-proizvodi-so-silna-poraka-19

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да ... Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...
10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
Отворете ѝ врата на есента - Лесни декорации за дома Имаме супер идеја што да правите за време на студените, дождливи денови – декора...