8 корисни работи кои може да ги направите за 5 минути
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


8 корисни работи кои може да ги направите за 5 минути

Ништо не нè прави толку среќни, како работите кои сме ги изработиле сами со сопствени раце.

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-1.jpg

Ова посебно важи за „бескорисните“ предмети на кои сме им дале втора шанса.

Овие 8 направи сам проекти се токму такви – брзи и корисни во секојдневието:

Сад за декорирање со шеќер во прав, цимет или какао

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-8.jpg

Држачи со кои даската за сечење нема да се лизга

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-1_copy.jpg

Звучници

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-2.jpg

Анти-стрес топче

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-3.jpg

Држач за клучеви и слушалки

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-4.jpg

Пластична чашка од шише

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-5.jpg

Играчка за правење пена

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-6.jpg

Цедалка за сок

8-korisni-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-za-5-minuti-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...
15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...