Eднорозите и фламингата се „аут“: Што им е најнов хит на трендсетерките?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Eднорозите и фламингата се „аут“: Што им е најнов хит на трендсетерките?

Тековното лето, владее еден нов луксузен тренд на социјалните мрежи, поради кој сите гумени претходници паднаа во сенка. Кои се моментално најактуелните аксесоари за на базен или плажа?

ednorozite-i-flamingata-se-aut-shto-im-e-najnov-hit-na-trendseterkite-foto-1.jpg

Кого воопшто го интересираат класичните гуми, перничиња и душеци за пливање, кога може да си пловиме на гумени крофни, фламинга, еднорози и лебеди?

Уште минатата година беа мошне популарни, но тоа не е ништо во споредба со оваа сезона, кога слатките летни реквизити на надувување, ги посакуваат буквално сите.

Но, еден нов тренд завладеа на социјалните мрежи, оставајќи ги сите негови претходници во сенка. Првенствено, се работи за душеците во облик на ангелски крилја, кои ги произведува американскиот бренд „Funboy“, a многубројни Инстаграм кориснички веќе си ги набавија своите примероци.

View this post on Instagram

Look who got her wings @weworewhat 💦

A post shared by FUNBOY (@funboy) on

Иако изгледаат прекрасно и луксузно, па со нив секако ќе бидете ѕвезда на секоја плажа, лошата вест е нивната цена од 128 долари, која и не е баш занемарлива.

Споменатиот бренд има уште неколку интересни пловечки парчиња, како морски коњчиња, пауни, усни, виножита, па дури и јахти, а нивните цени се движат од 49 до 99 долари.

View this post on Instagram

Floating Positano, Italy 🍋

A post shared by FUNBOY (@funboy) on

Сепак, со оглед на тоа што „high-street“ брендовите имаат обичај да изработуваат поефтини верзии на парчињата за кои постои голем интерес, можеби не е лошо да причекате уште малку, па да си зграбите некое од нив по поповолна цена.

Англелски крилја или гумена јахта - кој е вашиот фаворит за водени лудории?

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечиња Со ваквиот тип на елка повеќе нема нервози и главоболки, сепак дали е толку маги...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Пешкири со кои секое лето ќе бидете сирена на плажа (фото) Ако зимоска посакавте да се претворите во сирена со плетено ќебенце, сега имате ...