Ретро тетоважи кои ќе ве вратат во времето на златните ’90-ти години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ретро тетоважи кои ќе ве вратат во времето на златните ’90-ти години

Кога некој решава да си го украси телото со тетоважа таа по правило треба да има некое одредено значење и симболика за сопственикот. Но, некои луѓе го доживуваат тетовирањето и како чиста забава, што е секако уште еден одличен одраз на сопственикот кој гордо ја носи.

Retro-tetovazi-koi-ke-ve-vratat-vo-vremeto-na-zlatnite-90-ti-godini-01.jpg

Овие луѓе се дефинитивно растени во времето на златните ’90-ти години, а нивните тетоважи го отсликуваат духот на декадата. А има ли нешто подобро од моментот кога ќе се спои симболиката на носталгијата од минатото и забавата од истото време?

Погледнете ги забавните тетоважи во духот на ’90-тите години, можеби ќе се инспирирате да си направите слична:

(О) Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
Време за храбри промени – неверојатни тетоважи кои ја следат должината... Доколку посакувате промена, а сте размислувале премногу долго за тетоважа, можеб...
Луѓе кои одлучиле да заштедат пари на професионалци – и зажалиле (фото... „Сиромавиот двапати плаќа“ – веројатно сте ја слушнале досега оваа изрека, која ...