Кога квалитетната реклама е на вистинското место...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Кога квалитетната реклама е на вистинското место...

Светот на маркетингот е брутален, бидејќи рекламата го прави или уништува производот.

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto-01.jpg

Изгледа дека најдобрите реклами содржат малку хумор во себе и дефинитивно се поврзуваат на некој начин со луѓето и човековата природа.

Креаторите на овие 15 реклами се нескромно кажано – генијалци. Доколку се сомневате, погледнете ги и уверете се во маркетинг способностите на луѓето кои умеат да им продадат мраз на Ескимите:

Нивеа - Збогум целулит

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (10).jpg

Рок радио - Земете ја вашата бесплатна невидлива гитара за соло

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (6).jpg

Балет приватни часови

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (3).jpg

Капсули за намалување обем и тежина

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (7).jpg

Бавариа пиво во книга со алегоричен наслов „Мажите се од Барс (наместо Марс), жените од Венера

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (12).jpg

Мондо шпагети

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (9).jpg

Најава за филмот Супермен

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (14).jpg

Панасоник тример за нос

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (11).jpg

Најава за Симпсонови

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (13).jpg

3М безбедносно непробојно стакло

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (2).jpg

Полско пиво Tyskie

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (15).jpg

МекДоналдс пешачки премин

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (8).jpg

Дентални импланти

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (5).jpg

Вести на BBC

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (4).jpg

Кампања за погрешна работа која ве убива

Primeri-koga-kvalitetnata-reklama-e-na-vistinskoto-mesto (1).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најдобрите фотографии од Инстаграм за 2018-та Дали и вие ги вежбате своите фотографски способности благодарение на Инстаграм? ...
15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...
На Амазон се продава летната „тераса“ од соништата Веројатно веќе знаете за куполите за изнајмување што стануваат сè повеќе пуларни...