Тренд: Тетоважи од шепите на миленикот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


Тренд: Тетоважи од шепите на миленикот

Ако чувате куче, тотално ќе разберете, бидејќи ја разбирате поврзаноста која ја имате со него.

trend-tetovazi-od-shepite-na-milenikot-001.jpg

Новиот тренд е токму таков – тетоважа од принтот на шепата на миленикот и луѓето буквално полудеа.

Се тетовираат со разни техники и бои, на разни места по телото, но темата е секогаш иста – кучешка шепа.

Кучешките шепи имаат уникатни отпечатоци, како што човечките отпечатоци од прстите се единствени, па тоа додава огромно емотивно значење.

Можеби ќе добиете идеја за вашата прва или следна тетоважа:

Извор

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...
Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото) Некои сакаат да ја донесат природата на своето тело, додека други да бидат обвие...