Кога дизајнерите ќе претераат: Најчудните чевли што некогаш биле направени
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Кога дизајнерите ќе претераат: Најчудните чевли што некогаш биле направени

Колку и да сме се изнагледале чудни и бизарни модни трендови, се чини дека кога станува збор за чевлите, дизајнерите навистина знаат како да ја ослободат фантазијата.

koga-dizajnerite-kje-preteraat-najchudnite-chevli-shto-nekogash-bile-izmisleni-01.jpg

Постојат чевли кои воопшто не ни изгледаат како чевли, а за некои не сме ни сигурни дека воопшто служат за да се оди со нив.

Можеби за некого ваквите трендови спаѓаат во висока мода, но и високата мода треба пред сé да биде привлечна за око.

Штикли со Покемон, чевли чиј ѓон е направен од заби, еве ги најчудните чевли кои некогаш биле дизајнирани:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога дизајнерите ќе ги претворат обичните работи во генијални ремек-де... Многупати дизајнерите знаат да нè изненадат со својата работа и генијална креати...
Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото) Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Шв...
Најужасните дизајни на детски игралишта кои некогаш биле направени (фо... Очигледно е дека некои дизајнери не си ја заслужуваат работата и прават сè само ...