Мајките се херои: Лузните од бременоста обоени во златно и трансформирани во уметност
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Мајките се херои: Лузните од бременоста обоени во златно и трансформирани во уметност

Оваа фотосесија има за цел барем малку да го намали огромниот притисок што го чувствуваат мајките дека нивното тело треба да се врати во идентична форма, како пред породувањето.

majkite-se-heroi-luznite-od-bremenosta-oboeni-vo-zlatno-i-transformirani-vo-umetnost-01.jpg

Кога бебето расте 9 месеци во вашиот стомак логично е вашето тело да доживее промени.

Стомакот ви расте, па кожата се растегнува и ви се појавуваат стриите. Тежината ви варира и потоа дури и да ја вратите тежината од пред бременоста, вашето тело најверојатно нема да изгледа идентично.

Но, ова се нормални работи и нема потреба да се срамите од нив.

Без разлика што тоа не е глетката што се гледа на Инстаграм профилите на познатите или во модните магазини.

Лузните од бременоста се благослов, a фотосесијата на Грејс Елизабет е доказ за тоа.

Таа ги бои во златно лузните на мајките и создава уметност:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...