Lacoste го замени зелениот крокодил со животни од загрозен вид
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Forum Manager 29-09-2020
Продавач 28-09-2020


Lacoste го замени зелениот крокодил со животни од загрозен вид

После долги години препознатливост, Lacoste го менува препознатливото лого - зелениот крокодил.

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-3-001.jpg

Брендот кој ги произведува најпознатите поло маички се одлучи на храбар чекор за подигање на свеста околу истребувањето на животните.

Со таа цел, издвои 10 најзагрозени видови на животни кои ќе го заменат зелениот крокодил во новата лимитирана едиција маички.

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-2-01.jpg

Бројката означува уште колку животни од тој вид се останати во дивината.

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-3-002.jpg

Кампања за која симнуваме капа:

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-1.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-2.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-3.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-4.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-5.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-6.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-7.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-8.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-9.jpg

lacoste-go-zameni-zeleniot-krokodil-so-zivotni-od-zagrozen-vid-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во Дубаи ќе се гради облакодер каде секој стан ќе ротира 360 степени Одново можеме да кажеме дека Дубаи е светлосни години пред целиот свет... Одн...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
12 начини како креативните дизајнери ни го олесниле животот Некои луѓе се толку генијални што речиси секогаш со паметни идеи успеваат да ни ...

Најчитани неделава