Први подготовки: „Направи сам“ декорации за Велигден


Први подготовки: „Направи сам“ декорации за Велигден

Светкави или цветни јајца од стиропор:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-10.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-11.jpg

Венче од хартија во боја:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-12.jpg

Лушпите од јајца искористете ги како мини декорации со свежо цвеќе:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-13.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-14.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-15.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-16.jpg

Вратите низ дома со самолеплив колаж може лесно да се претворат во зајчиња:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-17.jpg

Или поставете венче кое ќе го изработите сами:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-18.jpg

И секако, не заборавајте да украсите велигденско дрвце:

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Минијатурни тетоважи, за кога сакате да направите нешто спонтано, без да се покаете Секој ден ви е нова шанса да направите нешто спонтано и непланирано. Па, ако ден...

Најчитани неделава