Први подготовки: „Направи сам“ декорации за Велигден
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Први подготовки: „Направи сам“ декорации за Велигден

Оваа година не дозволувајте да се задоволите со идентичните лански декорации, кои веројатно не се во полн сјај. Имате доволно време за да смислите и направите нешто ново, а ние ви помагаме со забавни идеи.

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-001.jpg

Велигденските празници се уште една добра причина да украсите низ дома и да ги поканите најблиските да уживаат во празничната атмосфера заедно со вас.

Дел од декорациите може да ги направите и со дечињата, за и тие да ја почувствуваат еуфоријата.

Идеите се во продолжение, ваше е да одберете што ќе испробате:

Направете хартиени јајца во боја:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-1.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-2.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-3.jpg

Или во една рамка за слика залепете шарени копчиња во облик на велигденско јајце:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-4.jpg

Може да направите пилиња од кутиите за јајца:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-5.png

Штипка со финта:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-6.jpg

Жолти пилиња на 3 начини:

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-7.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-8.jpg

prvi-podgotovki-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-9.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...
Идеи за импровизирани новогодишни елки за сите кои сакаат нешто поразл... Додека некои луѓе едвај чекаат да ја извадат новогодишната елка или веќе ја имаа...