Идеи како да ја украсите корпата за велигденски јајца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Forum Manager 29-09-2020
Продавач 28-09-2020


Идеи како да ја украсите корпата за велигденски јајца

Време е да почнете со првите подготовки за Велигден, со оглед на тоа што веќе секаде се изложени бои и материјали за велигденски декорации и украсувања.

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-001.jpg

Од вапцањето на јајцата нè делат само неколку денови, па пред да ги ишарате, треба да смислите каде ќе ги сместите.

Годинава потрудете се сами да направите велигденска корпа која нема да остане незабележано. Или повеќе кои ќе ги распоредите по трпезата и масичките низ дома.

Во продолжение се идеите кои можете сами да ги изведете:

Корпа од коноп

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-01.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-02.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-03.jpg

Бела еднорог корпа

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-04.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-05.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-06.jpg

Дрвена корпа со цветови

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-07.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-08.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-09.jpg

Корпа од тесто

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-10.jpg

Бело зајче

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-11.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-12.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-13.jpg

idei-kako-da-ja-ukrasite-korpata-za-veligdenski-jajca-14.jpg

Уште 5 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото) Свежи цвеќиња и велигденски декорации – има ли подобра комбинација за украсување...
Велигденски јајца со Дизни мотиви - дело на креативна скопјанка (фото) Од Јасмин на Аладин до Снежана и седумте џуџиња, дечињата не можат да одолеат на...
Како сами да си направите перница-јазол, најголемиот хит во моментот? (видео) Доколку ги разгледате омилените профили за уредување ентериери на Инстаграм, сиг...

Најчитани неделава