Идеи за едноставни маски во последен момент за 1-ви април
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Идеи за едноставни маски во последен момент за 1-ви април

Ако сте од оние кои се љубители на маскенбал, тогаш веројатно веќе одамна сте ја нашле вашата маска за 1-ви април.

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-01.jpg

Но, ако целосно сте заборавиле на овој ден, или не сте планирале да правите нешто, па во последен момент сте одлучиле да одите на забава, имаме решение за вас.

Искористете го викендот и проверете што може да искористите од дома, за да направите идеална маска со која ќе изгледате кул.

Во зависност од маската, може да позајмите нешто од баба и дедо, од родителите, од пријатели, или пак, да гледате туторијали и сами да направите нешто набрзина.

И не грижете се, не мора строго да се држите до правилата и аутфитите, може да најдете било што слично на овие. 

Ако овие идеи за брзи маски не ви се доволни, ви нудиме уште неколку идеи, одберете најдобра и фатете се за работа:

Suicide Squad 

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-002.jpg

Денерис Таргариен

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-03.jpg

Штребер

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-04.jpg

Круела де Вил

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-05.jpg

Барби и Кен

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-06.png

Пилот и стјуардеса

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-07.jpg

Туристи

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-08.jpg

Црниот лебед

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-09.jpg

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april10.jpg

Флинстонови

idei-za-ednostavni-maski-vo-posleden-moment-za-1-vi-april-12.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...
Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...
Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...

Најчитани неделава