35 идеи за велигденско украсени јајца, без бои
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Forum Manager 29-09-2020
Продавач 28-09-2020


35 идеи за велигденско украсени јајца, без бои

Полека ни се наближуваат деновите кога прекрасните корпи ќе треба да ги наполниме со шарени, празнично украсени јајца. Па, идеите за нивно декорирање се секогаш добредојдени.

35-idei-za-veligdensko-ukraseni-jajca-bez-boi-001.jpg

Овојпат ви предлагаме неколку техники кои не вклучуваат боја за вапцање на јајца, туку само темперни бои, лакови, монисти, лепак, цветчиња и уште многу ситници кои може да ги најдете насекаде во секој период од годината.

Одберете си ги идеите кои најмногу ќе ви фатат око и оваа година изненадете ги сите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
10 „направи сам“ декорации за Велигден со кои ќе поминете многу поевтино Велигден е одлична причина да го развеселите домот со шарени декорации во облик ...

Најчитани неделава