„Голи“ и свежи - Тортите кои владеат на Инстаграм (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


„Голи“ и свежи - Тортите кои владеат на Инстаграм (фото)

Сè започна од креативната идеја на една страствена слаткарка на Инстаграм - Ади Клингхофер. Сега сите ја копираат нејзината идеја.

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-001.jpg

По Инстаграм сигурно сте ги „сретнале“ голите, шарени и свежи торти од кекс пандишпан и шлаг фил во облик на букви и бројки.

Украсени со макарунси, свежо овошје и свежо цвеќе, инстантно ги освоија сите симпатии и сега се практикуваат за сите родендени и прослави.

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-01.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-02.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-03.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-04.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-05.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-06.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-07.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-08.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-09.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-10.jpg

goli-i-svezi-tortite-koi-vladeat-na-instagram-11.jpg

Па, ако имате торта за бирање во скоро време, еве ви неколку идеи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зад сцената: Како се создаваат совршени Инстаграм фотки? Доколку кога ги гледате совршените Инстаграм фотки, посакувате и вие да имате ис...
18 опаковки заради кои ќе се прелажете да купите нешто што можеби и не... За повеќе од нас, дизајнот на опаковката е пресуден кога треба да одбереме еден ...
Идеи како да ја поставите трпезата за Св. Никола со празнични мотиви (... Оние кои го одбележуваат празникот Свети Никола, веќе се започнати со подготовки...