Фотограф ја прикажува неверојатната, футуристичка архитектура во Сингапур
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Forum Manager 29-09-2020
Продавач 28-09-2020


Фотограф ја прикажува неверојатната, футуристичка архитектура во Сингапур

Од станбени згради до трговски центри, во Сингапур сè има неверојатен дизајн и е вистински мелем за очите.

fotograf-ja-prikazuva-neverojatnata-futuristichka-arhitektura-vo-singapur-01.jpg

Сингапур е еден од градовите со најспектакуларна архитектура на светот. Шетањето по неговите улици изгледа како сцена од научно фантастичен филм.

Фотографот Andy Yong преку серија фотографии ја доловува убавината на инспиративниот Сингапур.

Тој сака светот да ја види убавината на ова магично место.

Отпатувајте на кратко во градот/држава Сингапур:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најдобрите фотографии од Инстаграм за 2018-та Дали и вие ги вежбате своите фотографски способности благодарение на Инстаграм? ...
Уметник ги претвора личните фотографии на луѓето во долготрајни тетоважи Аликан Горгу имал 2 опции во животот – или да си најде канцелариска работа или д...
Фотограф трпеливо чека во музеи и ги фотографира посетителите кои „си одговараат“ со изложените слик... Можеби на многу луѓе им е здодевно во музеј, но не и на овој фотограф.  ...

Најчитани неделава