Футуристички изуми кои покажуваат колку светлосни години е светот пред нас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Футуристички изуми кои покажуваат колку светлосни години е светот пред нас

Секојдневно, девелоперите и дизајнерите го вложуваат својот труд во работата, со цел да ни го олеснат на нас животот, на различен начин.

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-01.jpg

Со нивните изуми, тие ни го прават секојдневието попрактично и едноставно, дури и со некои најмали детали.

Понекогаш, дури не сте ни свесни дека нештото ви е потребно додека не видите дека постои и сфатите дека веќе не може да си го замислите животот без тоа.

Кај нас недостасуваат многу работи кои ги посакуваме, а работите кои некаде постојат и се измислени покажуваат колку е светот отиден напред.

Погледнете некои футуристички изуми кои дефинитивно ќе ги посакате:

Семафор во Куба кој покажува уште колку време има додека се смени светлото

Нешто што го имаше и кај нас, но веќе не. Ви недостига ли?

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas02.jpg

Паметно огледало за облекување

Ако не сакате да комбинирате облека во глава, тука може да ја внесете вашата облека преку чип, а потоа ќе се креираат различни комбинации, плус нуди уште некои добри опции.

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-03.jpg

Влошки кои ја надгледуваат положбата на телото

Овие влошки ја скенираат состојбата на телото, детектираат проблеми при движењето или положбата и помагаат во подобрување на истите.

На пример, ако седите искривено, системот забележува и дава препорака како да го смените тоа.

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-04.jpg

Спортска торба за транспортирање кучиња

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas05.jpg

Универзален фиксатор за селфи со телефон кој се прикачува на секаква вертикална површина

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas06.jpg

Престилка на која може да се црта и пере (идеална за деца)

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-07.jpg

Навлака за автомобил за превезување миленици

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-08.jpg

Рачката за пуштање вода во туш која се наоѓа до вратата за да не се ладите додека се стопли

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-09.jpg

Преносна „машина“ за перење

Оваа торбичка е мала но идеална за патувања, бидејќи овозможува да ставите облека и да се исчисти нечистотијата со додавање вода и прашок и нежно рачно „масирање“ на облеката.

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-10.jpg

Паркинг линии нацртани и на вертикалниот ѕид за полесна прегледност и прецизност

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-11.jpg

Фен за во кревет

На многумина им е попријатно кога едната нога ќе ја извадат од под ќебе, но малку знаат дека постои посебен фен за кревет, кој овозможува нормална размена на топлината навечер.

futuristichki-izumi-koi-pokazhuvaat-kolku-svetlosni-godini-e-svetot-pred-nas-12.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...