20+ идеи за впечатливи празнични украси на прозорците (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


20+ идеи за впечатливи празнични украси на прозорците (фото)

Раскошните празнични инсталации нека ви послужат како идеја за да вметнете нешто слично и во домот.

20-idei-za-vpecatlivi-praznicni-ukrasi-na-prozorcite-foto-001.jpg

Украсувањето на прозорите е идеален начин да ја започнете празничната еуфорија и да дозволите новогодишната магија да „ѕирне“ во домот.

Сијалички околу рамките, висечки лампиони, ѕвездички или вештачко зеленило, шишарки обложени со вештачки снег или пак венчиња кои висат од внатрешна страна – на идеите им нема крај.

Зошто да не пробате нешто слично?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото) Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во с...
Кујнски дизајни кои ги олеснуваат честите и досадни проблеми при готве... Комфорот и корисноста се двете основни работи кои секој сака да ги има во кујнат...
18 опаковки заради кои ќе се прелажете да купите нешто што можеби и не... За повеќе од нас, дизајнот на опаковката е пресуден кога треба да одбереме еден ...