Идеи за импровизирани новогодишни елки за сите кои сакаат нешто поразлично (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 17-06-2019
Office Manager 17-06-2019


Идеи за импровизирани новогодишни елки за сите кои сакаат нешто поразлично (фото)

Додека некои луѓе едвај чекаат да ја извадат новогодишната елка или веќе ја имаат накитено, други уште се мислат што да направат оваа година.

idei-za-improvizirani-novogodishni-elki-za-site-koi-sakaat-neshto-porazlichno-foto-01 (1).jpg

Доколку сте од оние на кои им се здосадени класичните новогодишни елки и сакате да промените нешто, има бесконечно многу идеи за да го направите тоа.

Или пак, ако малиот простор во домот ве ограничува и немате место за елка, а сепак сакате да ја внесете празничната магија, ништо не треба да ве спречи.

Доколку сте малку вешти и имате слободно време, искористете го да направите некоја импровизирана новогодишна елка.  

Од накитена скала со сијалички и лампиони и висечка елка, до најразлични типови елки на ѕид - со сијалички, дрва, даски и многу украси.

Зависно од просторот, колку слободно време и вештини имате, но и како најмногу ви се допаѓа, може да бирате каква новогодишна елка ќе имате оваа година во домот.

Пронајдете го вашиот фаворит:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...