Кул трикови со кои ќе создадете неверојатна новогодишна атмосфера во домот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Кул трикови со кои ќе создадете неверојатна новогодишна атмосфера во домот

Новата година е речиси на чекор од нас, но тоа не значи дека немате време за уште украсување на домот.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-01.jpg

Иако можеби елката е накитена, сепак има уште многу начини како да внесете новогодишна атмосфера во домот и да уживате уште повеќе до доаѓањето и за време на празниците.

И најчесто, буџетот не игра голема улога, бидејќи вистинската работа се создава со раце, креативност и малку слободно време.

Ако сте и вие од оние кои секојдневно сакаат да додаваат по малку празнична атмосфера во домот, следниве идеи се одлични за вас.

Неколку кул трикови со кои ќе внесете магија околу вас:

Балони

Иако многумина балоните ги поврзуваат со родендени и други типови прослави, ако се потрудите, тие се одлична новогодишна декорација.

Наместо да бирате балони во боја, може да одберете проѕирни балони кои внатре сами ќе ги декорирате со светки, конфети и други слични работи.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-02.jpg

Тегли и шишиња

Сијаличките кои најчесто ги ставате само на елка или прозорци, може да ги ставите и во стаклени шишиња во боја или тегли.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-03.jpg

Стаклените садови може да ги наполните и со шишарки во боја или други светкави додатоци со кои ќе внесете празнична магија во домот.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-04.jpg

Вазни

Може да ги искористите вазните на традиционален начин и да ги наполните со дрвца на кои ќе закачувате лампиони, новогодишни желби, сијалички и други празнични декорации.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-05.jpg

Но, вазните и сличните стаклени садови можете да ги искористите за пуштање на креативноста и создавање интересни зимски пејзажи со вештачки снег, мали елкички, шишарки, лампиони и што и да посакате.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-06.jpg

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-004.jpg

Фото-зона

Ако никогаш досега сте немале фото-зона во домот и секогаш сте се мачеле додека да најдете идеално место за фотка, време е да пробате нешто ново.

За сите собиранки со пријателите, едно вакво катче украсено со добра празнична позадина и неколку додатоци ќе биде омилено место за совршени Инстаграм фотки.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-08.jpg

За позадина одберете некои висечки елементи по избор, надувајте неколку шарени балони во согласност со атмосферата и купете некои тематски додатоци за полесно позирање.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-09.jpg

Светки насекаде

Светките се неизбежен детаљ од декорирањето, а најдоброто е што можете да ги вметнете буквално секаде – сами.

Може да ги украсите чашите, шишињата и останатите садови во кои послужувате или служат како украс.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-10.jpg

Или пак, да направите сами мини декорации од макарони обоени со светки, или други слични форми.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-11.jpg

Декорацијата на свеќите и свеќниците пак, не познава за граници, а веројатно изгледаат најубаво и најлесно се прават на секаков можен начин.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-12.jpg

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-13.jpg

Невообичаена новогодишна елка

Иако можеби некои веќе ја накитиле елката, има и такви кои чекаат „5 до 12“, а секогаш може и да ја накитите одново доколку сте расположени за промена.

Ако ви е здосадено од традиционалното декорирање на елката, може да се обидете со лампиони во боја, но со групирање на боите или омбре елки.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-14.jpg

Секако, доколку имате вишок простор за уште некоја елка може да си направите елка од скала која ќе ја декорирате како што сакате.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-15.jpg

А, доколку пак немате доволно простор во домот, секогаш постојат импровизирани елки, кои најчесто може да бидат закачени на ѕид или да висат.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-16.jpg

Божиќно венче

Не мора да купувате скапи новогодишни венчиња, доволно е да пребарате на интернет неколку туторијали и сами да си направите од работи и лампиони кои не ги користите за на елка.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-17.jpg

Снегулки

Купете или направете сами снегулки од хартија и залепете ги на прозорците или пак закачете ги на конец и одберете најпогодно место во домот каде ќе висат и ќе создаваат прекрасна зимска бајка.

kul-trikovi-so-koi-kje-sozdadete-neverojatna-novogodishna-atmosfera-vo-domot-18.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа...
Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...