Најубавите омбре новогодишни елки


Најубавите омбре новогодишни елки

Ако трендот на омбре нијансирање изминативе 3-4 години сите го пробавте на косата, сега ќе треба да го пробате и при новогодишното украсување на елката.

najubavite-ombre-novogodisni-elki-001.jpg

Pinterest и Instagram се преплавени со нијансирано накитени елки, чии премини од една кон друга боја се толку вешто направени, што веруваме дека требаат челични нерви. Но, за крајниот резултат – се исплати.

Некои пак, успеале да најдат обоени омбре елки, па само да го појачаат ефектот со лампиони и сијалички.

Издвоивме неколку омбре елки кои можеби ќе ви послужат како инспирација за нов декоративен експеримент годинава:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Идеи за едноставни маски во последен момент за 1-ви април Ако сте од оние кои се љубители на маскенбал, тогаш веројатно веќе одамна сте ја...
Генијални логоа чии дизајни не се толку едноставни како што личат на п... Да се дизајнира лого кое ќе биде примамливо визуелно, а плус ќе доловува некоја ...