Најубавите омбре новогодишни елки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 17-06-2019
Office Manager 17-06-2019


Најубавите омбре новогодишни елки

Ако трендот на омбре нијансирање изминативе 3-4 години сите го пробавте на косата, сега ќе треба да го пробате и при новогодишното украсување на елката.

najubavite-ombre-novogodisni-elki-001.jpg

Pinterest и Instagram се преплавени со нијансирано накитени елки, чии премини од една кон друга боја се толку вешто направени, што веруваме дека требаат челични нерви. Но, за крајниот резултат – се исплати.

Некои пак, успеале да најдат обоени омбре елки, па само да го појачаат ефектот со лампиони и сијалички.

Издвоивме неколку омбре елки кои можеби ќе ви послужат како инспирација за нов декоративен експеримент годинава:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе... Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...