Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од раѓање (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од раѓање (фото)

Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има и такви кои постојано се трудат да ги покријат.

genijalni-idei-kako-da-gi-pokriete-so-tetovazha-belezite-od-ragjanje-i-luznite-foto-01.jpg

Покрај овие два типа на луѓе, постои и трет тип, а тоа се луѓето кои сакаат да ги прикријат лузните, но на оригинален начин.

Независно дали се белези од раѓање или лузни од некој не/мил настан, веројатно доживотно ќе мора да ги носите на вас, но има генијални идеи како да ги прикриете со тетоважи.

Дали тетоважата целосно ќе ја прикријат лузната или белегот, или пак ќе биде продолжение на истите и ќе ја доловат причината за настанување – идеите се неограничени.

Погледнете некои од најдобрите идеи за прикривање белези со тетоважа:

Извор

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да ... Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...
Генијални изуми на дизајнери чија имагинација не знае за граници Луѓето кои не се задоволни со изгледот на некои работи, стануваат дизајнери, па ...