Volkswagen комбе во реална големина со ретро ентериер направено од 400.000 LEGO коцки (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Volkswagen комбе во реална големина со ретро ентериер направено од 400.000 LEGO коцки (фото)

На двајца сертифицирани LEGO создавачи им биле потребни 6 неделни да создадат реалистична реплика на Volkswagen комбе со 400.000 коцки.

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-01.jpg

Репликата на Volkswagen Type 2 Kombi е изградена во реална големина од 400.000 LEGO делови, може да издржи тежина на двајца возрасни, што значи дека може слободно да се влезе внатре.

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-02.jpg

Ентериерот е уреден во ретро стил, а во него може да се најдат четки за заби, радио, мијалник, садови и парчиња мебел заради кои внатрешноста изгледа на дом.

LEGO комбето тежи 700 килограми, има функционални светла, лизгачка врата како оригиналната и единственото нешто што го разликува од оригиналот е тоа што не може да се вози.

Погледнете како изгледа Volkswagen комбето од LEGO кое се правело 6 недели:

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-03.jpg

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-04.jpg

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-05.jpg

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-06.jpg

volkswagen-kombe-vo-realna-golemina-so-retro-enterier-napraveno-od-400-000-lego-kocki-foto-07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава