20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат


20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат

Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, се опседнати со нов тренд – везени тетоважи.

20-vezeni-tetovazi-izgledaat-pokul-otkolku-sto-zvucat-001.jpg

Иако везени тетоважи ве потсетува на старински мотиви и ве враќа неколку века назад во времето, сепак изгледа многу покул, отколку што звучи.

Би одбрале везена тетоважа, наместо класична?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава