14 работи од Али Експрес кои ќе ни помогнат да ја спасиме планетата


14 работи од Али Експрес кои ќе ни помогнат да ја спасиме планетата

Дали имате чувство дека создаваме премногу отпад? Што правиме во врска со тоа?

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata-01.jpg

Речиси ништо, дозволуваме тој да се трупа, практично воопшто не рециклираме, додека планетата Земја тоне во отпад. Го загрозуваме единствениот дом што го имаме, а потребни се минимални промени со цел да станеме подобри граѓани и поголеми екологисти.

Со купувањето на неколку едноставни производи кои се достапни на Али Експрес, може да направиме вистинска разлика во поглед на иднината на зелената планета и еднаш засекогаш да ѝ кажеме НЕ на пластиката:

Шише за вода кое може да се употреба одново со години

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (12).jpg

Филтри за вода

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (11).jpg

Дрвени, наместо пластични кутии за венчалните прстени

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (14).jpg

Торби за пазарување

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (13).jpg

Хигиенски влошки кои може да се перат

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (10).jpg

Платнени торбички во кои може да пакувате подароци

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (9).jpg

Стаклени теглички за складирање, наместо пластични кутии

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (2).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со коментари „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...
Креативна мајка им направи училница на своите 4 деца дома, со мебел од IKEA Изморена од хаосот кој владеел дома, една жена од Англија им направила училница ...
Во Дубаи ќе се гради облакодер каде секој стан ќе ротира 360 степени Одново можеме да кажеме дека Дубаи е светлосни години пред целиот свет... Одн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg