14 работи од Али Експрес кои ќе ни помогнат да ја спасиме планетата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


14 работи од Али Експрес кои ќе ни помогнат да ја спасиме планетата

Дали имате чувство дека создаваме премногу отпад? Што правиме во врска со тоа?

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata-01.jpg

Речиси ништо, дозволуваме тој да се трупа, практично воопшто не рециклираме, додека планетата Земја тоне во отпад. Го загрозуваме единствениот дом што го имаме, а потребни се минимални промени со цел да станеме подобри граѓани и поголеми екологисти.

Со купувањето на неколку едноставни производи кои се достапни на Али Експрес, може да направиме вистинска разлика во поглед на иднината на зелената планета и еднаш засекогаш да ѝ кажеме НЕ на пластиката:

Шише за вода кое може да се употреба одново со години

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (12).jpg

Филтри за вода

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (11).jpg

Дрвени, наместо пластични кутии за венчалните прстени

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (14).jpg

Торби за пазарување

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (13).jpg

Хигиенски влошки кои може да се перат

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (10).jpg

Платнени торбички во кои може да пакувате подароци

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (9).jpg

Стаклени теглички за складирање, наместо пластични кутии

14-raboti-od-Ali-Ekspres-koi-ke-ni-pomognat-da-ja-spasime-planetata (2).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со ком... „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...
Диетална вода, градник за мажи, пиво за жени... Дали ова се најглупави... За целата генијалност која постои во секојдневните пронајдоци, постојат некои пр...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...