Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото)

Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафуле ќе ве предомисли.

kafule-vo-singapur-go-sluzhi-shekjerot-kako-oblak-nad-sholja-kafe-foto-01.jpg

Луѓето кои го пијат утринското кафе во Сингапур уживаат во него, бидејќи во Melllower Coffee, кафето го служат со шеќерен облак.

Станува збор за црно кафе подготвено од квалитетни зрна, послужено со шеќерна волна во облик на облак над шолјата.

Наместо да послужат класични кесички шеќер, тие одлучиле на пиењето кафе да му додадат посебна доза на слаткост со магичниот облак.

Заради пареата од кафето, шеќерот полека се топи и изгледа како да паѓа дожд од шеќерниот облак.

Има ли посладок начин да го започнете денот?

https://www.instagram.com/p/BxhmR1yH86t/

https://www.instagram.com/p/BxeFup5AaeG/

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...