10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Asistent 16-09-2019


10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите

Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што ги вадат од такт. Одење нетуширани, со цела дружина, под дејство на алкохол.... Не, не, не!

10-raboti-koi-tatu-artistite-bi-sakale-da-prestanete-da-gi-pravite-01.jpg

Тату артистите работат секој ден со часови во некомфорни позиции обидувајќи се да креираат уметничко дело. Но, клиентите понекогаш навистина ги истоштуваат.

Работи кои тату артистите сакаат да престанете да ги правите:

Не заборавајте да дишете при процесот

Луѓето понекогаш го задржуваат здивот при тетовирањето со надеж дека така нема да мрдаат, но тоа не е во ред, може да доведе до онесвестување.

10-raboti-koi-tatu-artistite-bi-sakale-da-prestanete-da-gi-pravite-03.jpg

Не правете планови за веднаш по терминот

На тату артистот дадете му време за да дизајнира за сè да биде совршено. Дури и за мала тетоважа планирајте дека може да се задржите 2-3 часа.

Не договарајте ништо потоа за да не му вршите притисок да брза.

10-raboti-koi-tatu-artistite-bi-sakale-da-prestanete-da-gi-pravite-04.jpg

Не заборавајте да појдете чисти

Истуширајте се пред поаѓање затоа што тату артистот ќе биде блиску до вашето тело долго време и треба да мирисате пријатно.

10-raboti-koi-tatu-artistite-bi-sakale-da-prestanete-da-gi-pravite-05.jpg

Бидете мирни

Обидете се да не се смеете затоа што целото ваше тело се тресе. Останете мирни затоа што таа тетоважа ќе ви биде на телото до крајот на животот.

Не го проверувајте телефонот при тетовирањето и не зборувајте со другарката што е со вас.

10-raboti-koi-tatu-artistite-bi-sakale-da-prestanete-da-gi-pravite-06.jpg

Не одете на плажа со тазе тетоважа

За да избегнете проблеми со сонцето, водата и песокот, добро испланирајте кога ќе се тетовирате.

Дадете си време од 2 седмици пред да бидете во допир со плажа или базен полн со бактерии.

10-raboti-koi-tatu-artistite-bi-sakale-da-prestanete-da-gi-pravite-07.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
Трансформации од стари работи кои ќе му дадат нов изглед на вашиот дом Ако мислите дека нешто што веќе не го употребувате треба да го фрлите, прво разм...