11 докази дека сè уште можеме да ја спасиме планетата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


11 докази дека сè уште можеме да ја спасиме планетата

3Д принтани клупи, наместо направени од дрво

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-08.jpg

Еко светки за очи,  направени од состојки што се разградуваат за неколку седмици

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-09.jpg

Патека што продуцира струја, додека се чекори по неа

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-10.jpg

Биоразградлива кутија за пица

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-11.jpg

Мастило за принтер направено од алги, кое исчезнува по некое време и хартијата останува чиста

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-12.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Во Дубаи ќе се гради облакодер каде секој стан ќе ротира 360 степени Одново можеме да кажеме дека Дубаи е светлосни години пред целиот свет... Одн...
Криви ѕидови, чудно наредени плочки: 20 докази зошто не треба да штедите на мајстори Соработката со мајстори понекогаш може комплетно да ве истошти затоа внимателно ...
10 докази дека во маркетинг одделот на ИКЕА работат генијалци Од Јапонија до Австралија, зошто рекламните кампањи на ИКЕА предизвикуваат огром...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава