Реалистични и морничави верзии на најпознатите анимирани ликови (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Реалистични и морничави верзии на најпознатите анимирани ликови (фото)

Јан Бланко е 24-годишен 3Д артист од Бразил, и тој е уметник кој не се плаши да го искористи хоророт во неговите дела.

realistichni-i-mornichavi-verzii-na-najpoznatite-animirani-likovi-01.jpg

Јан ги трансформира најпознатите анимирани херои во морничави реалистични 3Д ликови, кои изгледаат како да излегле од хорор филм.

Артистот ја започнал кариерата како илустратор уште во детството, а додека да стане тинејџер, знаел дека ќе сака да работи со дигитална уметност. Но, во 2014-та година ја открил 3Д уметноста и почнал да изучува сè за неа.

После многу труд и многу лични проекти, тој добил понуда од компанијата Techno Image да се пресели во Сао Паоло и да работи за нив.

Покрај анимираните херои, Јан прави реалистични 3Д трансформации и на најобични нешта, како моркови и дрва, на кои им дава човечки карактеристики.

Па ако сте љубители на морничавата уметност и ве интересира како би изгледале најпознатите анимирани ликови во реалноста, делата на Јан се совршени за вас.

Извор

Би можело да ве интересира:

17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...