Највеселата модна колекција - Компанија ги претвора детските цртежи во шарена облека (фото)


Највеселата модна колекција - Компанија ги претвора детските цртежи во шарена облека (фото)

Слатки, виножита, цветови и магични суштества – во детските глави има безброј фасцинантни нешта и идеи.

najveselata-modna-kolekcija-kompanija-gi-pretvora-detskite-crtezhi-vo-sharena-obleka-01.jpg

Од компанијата Picture This Clothing сфатиле дека овие идеи не треба да останат само во детските глави, па им овозможиле на децата вистински да ја разбудат нивната креативност.

Со помош на компанијата, децата стануваат модни дизајнери и дизајнираат уникатно парче облека само за нив.

Идејата е навистина добра, а резултатите се уште подобри. Всушност, ова е можеби највеселата модна колекција што сте ја виделе досега.

Во продолжение погледнете ги шарените детски илустрации и крајниот резултат:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
Идеи за нежни тетоважи на кои нема да се „бунат“ ниту најстрогите родители (фото) Минијатурни овошки, минималистички фигури, малечки животинчиња – каква тетоважа ...

Најчитани неделава