Креативни идеи за новогодишно украсување со закачалки за облека


Креативни идеи за новогодишно украсување со закачалки за облека

Дефинитивно најубави се новогодишните украси што ќе ги направите сами. А, знаевте ли дека можете да го украсите домот и со обични закачалки за облека?

kreativni-idei-za-ukrasuvanje-so-zakachalki-za-obleka-01.jpg

На пример, можете да ги закачите новогодишните подароци на дрвена закачалка.

Можете да ги украсите закачалките и со лампиони и украсни ленти, а од нив можете да си направите и елка.

Ова се навистина уникатни декорации што сигурно ќе го привлечат сечие внимание, а во продолжение погледнете неколку интересни идеи:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
Како сами да си направите перница-јазол, најголемиот хит во моментот? (видео) Доколку ги разгледате омилените профили за уредување ентериери на Инстаграм, сиг...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...

Најчитани неделава