Видео туторијали како да изработите евтини новогодишни украси


Видео туторијали како да изработите евтини новогодишни украси

Ако сакате да украсите дома за празниците без да дадете половина плата на лампиони, зеленило и сијалички, тогаш може да ја вклучите креативноста.

video-tutorijali-kako-da-izrabotite-evtini-novogodisni-ukrasi-01.jpg

Видео туторијалите ќе ви помогнат да направите евтини новогодишни украси од ситници и материјали кои можеби веќе ги имате дома.

video-tutorijali-kako-da-izrabotite-evtini-novogodisni-ukrasi-02.jpg

Има и такви кои може да се прават во друштво на дечињата, па сигурно ќе уживате во празничната магија и вредните раце на најблиските.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бабичката која најмногу им се радува на празниците - Секоја година дома има преку 2.000 новогодишни ... Секој Божиќ, куќата на Бети Ен Џоунс и нејзиниот сопруг Кит е украсена со над 2....
Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...
Made in Yugoslavia – лек за носталгијата по старите времиња и ретро дизајни (фото) „Фино одбрана колекција на винтиџ богатства од поранешна Југославија“. Ова е офи...

Најчитани неделава