Од старите парчиња во домот до нови кул дизајни, со малку труд и речиси без пари


Од старите парчиња во домот до нови кул дизајни, со малку труд и речиси без пари

Како од стариот стол да направите полица за чевли? Како може да добиете одлична клупа за во двор од старо детско креветче?

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-01.jpg

Пред да ги фрлите старите маси и столици размислете добро дали можете да им пронајдете нова намена.

Со малку трпение, труд и со добра идеја, во вашиот дом може да имате кул дизајни за малку пари:

Нов изглед на старата столица

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-03.jpg

Клупа од старо креветче

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-02.jpg

Бокал за кафе претворен во украс

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-04.jpg

„Сад“ за сапун направен од кинески стапчиња за јадење

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-05.jpg

Стар стол претворен во место за складирање чевли

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-06.jpg

Од стара завеса направена футрола за прибор за јадење

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-07.jpg

Шах направен од стаклени шишиња

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-08.jpg

Реставрирана стара маса

od-starite-parchinja-vo-domot-do-novi-kul-dizajni-so-malku-trud-i-rechisi-bez-pari-09.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 кул изуми што ќе ги посакате веднаш „Порачав велосипед, но од компанијата го спакувале со ознака телевизор за достав...
10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа...
Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg